Minőségirányítási rendszer fejlesztése

 

Alprojekt vezető: Dr. Berényi László

 

Elektronikus anyagok hozzáférhetősége

Környezetbaráti Iroda Program honlapja (linkkel: http://www.szervez.uni-miskolc.hu/blaci/kbi/index.html)

Belső auditálás képzési és módszertani anyag: http://edu.gtk.uni-miskolc.hu/moodlegtk/ (név: tamopaudit, jelszó: Tamopaudit1)

Kockázatmenedzsment képzési és módszertani anyag: http://edu.gtk.uni-miskolc.hu/moodlegtk/ (név: tamopaudit, jelszó: Tamopaudit1)

 

Küldetés

A minőségügyi szabályozás és audit rendszerek a nem megfelelőség és minőségfejlesztés hatékony eszközei, amivel a TQM szemlélet elterjedését segítjük elő. Az intézményi irányítás fejlesztésével csökkenthető az oktatók-kutatók adminisztratív terhelése. Irattározás folyamatmenedzselése,a kétszintű tervezési szoftver és rendszer, a kockázatkezelés bevezetése a tervszerűbb és informatikailag támogatott munkavégzést segíti elő. A környezetbarát iroda bevezetése a környezeti kultúra erősítését és a papír felhasználás csökkenését eredményezi.

 

Az alprojekt indokoltsága

A minőségirányítási önértékelések alapján szükséges a fejlesztő akciókat támogató, jelenleg hiányzó belső auditálási rendszer megteremtése és jó gyakorlati módszertan és adatbázis kidolgozása. A minőségirányítás preventivitásának erősítése szükséges a képzés és gazdálkodás színvonalának megőrzése érdekében, melyet a tapasztalatok alapján három területre fókuszálva kell kidolgozni (HR, a projektmenedzsment, gazdasági folyamatok). Ki kell térnünk továbbá a gazdasági megtakarítások elérését is célzó környezetbarát irodai program megindítására is.

 

Az alprojekt célja és eszközei

Az intézményirányítás fejlesztése körében a minőségirányítási rendszer hatékonyságának fokozását segítik a „Belső auditálási és tanácsadási rendszer”, illetve Evasys rendszer továbbfejlesztése” tevékenységek. A kapcsolódó vezetői információigény kielégítéséhez „Jó Gyakorlati adatbázis kialakítása” járul hozzá, ahol külső és belső partnerekkel oszthatjuk meg az eredményeket. A minőségirányítási rendszer intézményi működést támogató funkciói közül a folyamatközpontúságot erősítése hangsúlyos, amit a

tevékenységekkel látunk elérhetőnek. A MIR preventív funkcióját „Kockázatkezelési rendszer kialakítása” biztosítja, a fenntartható fejlődés felé elmozdulás érdekében pedig „Környezetbarát Iroda Programot” vezetünk be.

Az Egyetem hatékony működésének feltétele a szabályozottság. A minőségszabályozás aktuálisan kezelendő kérdései a „Felnőttképzési Klaszter minőségirányítási rendszerének kiépítése” és a „DPR és ALUMNI minőségügyi szabályozás kidolgozása” területén jelennek meg.

 

 Alprojekt tevékenységek

·          Jó gyakorlatok meghonosítása

·          DPR minőségügyi szabályozása

·         Belső auditálási Rendszer kialakítása         

·         Kockázatmenedzsment (HR és projekt)

·         Környezetbarát iroda program

 

Induló a projekthez kapcsolódó programok

 

Környezetbarát iroda program

·          20 fő képzése

·          30 iroda PILOT vizsgálata

·           40% bevonás az önértékelésbe

·           Belső tanácsadói rendszer kialakítása

·           Kérdőíves önértékelés és felülvizsgálat

·           Távlati cél: zöld iroda versenyen való részvétel 

 

 

Kockázatkezelési rendszer fejlesztése

·          Humán erőforrások kockázatkezelése

·          Projektmenedzsment kockázatkezelése

·          Módszertani kézikönyv és munkadokumentumok kialakítása

·          Kockázatkezelési album

·          Belső képzések 

 

Vissza